ویژگی ها و مزایای ورق کامپوزیت

طراحی و اجرای نمای کامپوزیت نمایندگی ها
یه طرح خاص و تک برای نمایندگی تاثیری بسزا در جذب مشتری و رونق ایفا میکنه
طراحی شیک نمای کامپوزیت سردر
ظاهری زیبا از نمای سردر ورودی مغازه ، منزل ، کارخانه و...
طراحی نمای لوکس و مدرن جایگاه سوخت طرح نگار
با ارایه بهترین طرح های نمای پمپ بنزین شاهد رشد کسب و کار خود باشید.
طراحی مدرن نمای کامپوزیت ساختمان اداری
طراحی نمای کامپوزیت مجتمع و برج
ظاهری مشتری پسند و مدرنیته

ویژگی ها و مزایای ورق کامپوزیت :

 • زیبایی و درخشندگی نمای ساختمان در ظاهر آلومینیومی.
 • نگهداری آسان نما نیازی به شستشو ندارد .
 • ایجاد ایزولاسیون صوتی و حرارتی.
 • تنوع رنگ فوق العاده و تقریبا نامحدود.
 • ثبات فوق العاده و عمر طولانی در مقابل شرایط گوناگون جوی. مقاومت رنگ در مقابل بارانهای اسیدی.
 • امکان انتخاب و اجرای سطوح بسیار پیچیده در قوس.
 • امکان انجام انواع ماشین کاری،خم کاری، سوراخ کاری ورق.
 • امکان اجرای نصب سریع و دقیق.
 • استحکام فوق العاده در برابر نیروی زلزله.
 • مقاوم در برابر لرزشهای ناشی از باد و صداهای ناخواسته آن.
 • قابلیت تنظیم کامل در مراحل نصب و حتی پس از پایان نصب.
 • استفاده از حداقل تجهیزات آهنی و عدم تماس آلومینیوم و آهن در نما.
 • مقاوم در برابر شوک های حرارتی.
 • سبکی فوق العاده نسبت به مصالح سنتی و کاهش هزینه فولاد مصرفی در سازه بنا.

برخی دیگر از مزیت های استفاده از ورق آلومینیوم کامپوزیت :

سبکی وزن

عملکرد غیر یکپارچه در زلزله

امکان آب بندی نما

قابلیت تعویض پانل ها

مقرون به صرفه

ابعاد بزرگ و متنوع پانلها

سرعت اجرای بالا

کاهش مصرف انرژی

خواص آکوستیک


پانل کامپوزیت آلومینیومی متشکل از لایه های ورق آلومینیومی در بالا و پایین و مواد پلی اتیلنی غیر سمی در مرکز میباشد که دارای کیفیت پذیری بالاست و با توجه به لایه پوششی محافظ با میکرون بالا در برابر سرما ,گرما و اشعه خورشید مسطح باقی میماند و به هیچ عنوان تغییر نمی دهد.

پنل کامپوزیت آلومینیوم یکی از بهترین متریال های مورد استفاده طراحان و معماران ساختمان می باشد که در نماهای خارجی و داخلی ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری و تفریحی به طور گسترده مورد استفاده قرار میگیرد. در این نوشتار به طور خلاصه مهمترین خواص ورق های کامپوزیت آلومینیوم جهت آشنایی بیشتر شما ارائه شده است.


اول: سبکی نمای کامپوزیت آلومینیوم

پنل های کامپوزيت در نسبت سایر متریال های نمای ساختمان از جمله سنگ وزن کمتری دارد. وزن تقریبی هر متر مربع ورق کامپوزیت حدود 8-5 کيلوگرم مي باشد. در مقايسه با سایر مصالح مثل سنگ، شيشه و سيمان کمترین وزن ممکن را دارد. با مطالعات انجام شده نماي کامپوزيت آلومينيوم حدود 90% سبک تر از سنگ گرانيت، 85% سبک تر از سيمان، 75% سبک تر از شيشه و 50% سبک تر از ورق معمولي است. یکی از محاسن وزن کم سازه، کاهش ضريب زلزله در محاسبات مي باشد که بسیار مورد توجه معماران می باشد.


دوم: خاصیت آکوستيک ورق کامپوزیت آلومینیوم

فاصله ایجاد شده پشت ورق های کامپوزيت باعث ايجاد خاصيت آکوستيک در نمای ساختمان مي شود. وقتي از يک ورق کامپوزيت در يک ساختمان با ديوارهاي ساخته شده از بتن سبک استفاده مي شود خاصيت عايق بودن صوت آن دو برابر مي شود


سوم: امکان شکل پذیری نمای ساختمان

یکی از مزایای ورق های کامپوزیت نسبت به سایر نماها از قبیل سیمان و سنگ و شیشه این می باشد که می توان ورق های کامپوزیت را بوسيله ابزار تا زاویه 135 درجه خم نمود که امکان اجرای بسیاری از نماهای طراحی شده را در این صورت فراهم می کند.


چهارم: تنوع رنگ نمای کامپوزیت

ورق های آلومینیوم تنوع رنگ گسترده ای دارند . طراحان می توانند از رنگ هاي بسيار متنوع و مختلف از جمله رنگ هاي متاليک در طرحهاي خود استفاده کنند. پانل ها از طریق سيستمهاي بسيار پيشرفته و با کيفيت بالا رنگ می شوند تا رنگ مورد نظر بالاترين کيفيت و بهينه ترين مقاومت را در برابر شرايط نامساعد جوي و آلودگي هاي صنعتي داشته باشد. اين خواص به وسيله پوشش هاي فلورايدي ياPVDF  تأمين شده اند.


پنجم: مقاوم در برابر آتش سوزی

یکی دیگر از مزایای نمای کامپوزیت مقاومت ورق های کامپوزیت آلومینیوم در برابر آتش سوزي است. اين مصالح در بسياري از کشورها بعنوان مصالح ضد احتراق شناخته شده و مورد استفاده قرار مي گيرد و پس از آتش سوزي نيز براي محيط زيست آلودگي ايجاد نمي کند زيرا تمامي مواد بکار رفته در ساخت آن بدونCFC  هستند.


ششم: عملکرد خوب در برابر زلزله

با توجه به اينکه اين نوع نما به طور ثابت به نمای ساختمان متصل نمي شود، هنگام وقوع زلزله ورق ها در جاي خود حرکت کرده و امکان فرو ريختن آن به حدأقل مي رسد


هفتم: آب بندی نمای ساختمان

از دیگر مشخصه های ورق کامپوزيت، امکان آب بندي آن مي باشد. در نمای کامپوزیت امکان نفوذ آب به زير نما وجود ندارد. آب باران و برف پس از هدايت به شيارهاي تعبيه شده از محل مشخصی خارج مي شوند. ضمنا پنل کامپوزیت در مقابل خوردگي ناشي از آب و هوا و باران هاي اسيدی بسیار مقاوم عمل نموده است. همچنین عوامل جوي هيچگونه تأثيري به زيبائي و کيفيت نما نخواهد داشت.


هشتم: تمیز ماندن سطح نما

یکی دیگر از مشخصه های نمای ساختمان تمیز ماندن آن است. در اثر جريان هوا الکتريسيته ساکن در ورق ايجاد نمي شود پس  گرد و غبار معلق در هوا جذب نمای ساختمان نشده و سطح آن تميز می ماند. هرگونه گرد و غباری که روی نمای کامپوزیت بنشیند نیز  با اولين باران از روي سطح شسته مي شود.


نهم: امکان تعویض پنلهای آلومینیوم

در صورتی که نیازی به تعویض پنل های کامپوزیت بوجود آید این امکان وجود دارد که بتوان بدون خرابي کل نما تنها پانل آسيب ديده را عوض کرده و يک پانل نو جايگزين آن کرد.


دیدگاهتان را بنویسید