نکات نورپردازی نمای بیرونی ساختمان ها

طراحی و اجرای نمای کامپوزیت نمایندگی ها
یه طرح خاص و تک برای نمایندگی تاثیری بسزا در جذب مشتری و رونق ایفا میکنه
طراحی شیک نمای کامپوزیت سردر
ظاهری زیبا از نمای سردر ورودی مغازه ، منزل ، کارخانه و...
طراحی نمای لوکس و مدرن جایگاه سوخت طرح نگار
با ارایه بهترین طرح های نمای پمپ بنزین شاهد رشد کسب و کار خود باشید.
طراحی مدرن نمای کامپوزیت ساختمان اداری
طراحی نمای کامپوزیت مجتمع و برج
ظاهری مشتری پسند و مدرنیته

نکات نورپردازی نمای بیرونی ساختمان ها:

از دید یک طراح طراحی در روز برای ساختمان بسیار حساس و مهم است زیرا اولین فضای ارتباط دهنده ساختمان با محیط نمای ساختمان است اما نورپردازی یک ساختمان در شب مسئله حساس تر و سخت تری است زیرا یک ساختمان بسیار معمولی نیز میتواند به یک جاذبه توریستی در شب تبدیل شود و یا یک ساختمان بسیار زیبا به منظره ای هول انگیز در نمای شب .

اما چطور باید یک ساختمان را نور پردازی کرد . اولین نکته در نورپردازی توجه به رنگ وشدت نورها است مسئله دیگر اینست که نور ها نباید به داخل ساختمان بیایند زیرا باعث رنجش افراد داخل آپارتمان می شوند و اما نکته دیگر آنست که منبع نور نباید جز در موارد خاص دیده شود.

نورپردازی خارجی

استفاده از لامپ و سیم کشی های برق را نباید تنها به فضای داخلی خانه ها محدود کنیم. نورپردازی مناسب خارجی با روشن نمودن ورودی نه تنها امنیت را افزایش داده و اجازه نمیدهد مزاحمین از تاریکی سوء استفاده کرده و به منزلتان نزدیک شوند، بلکه زیبایی دراماتیکی را نیز به خانه شما اضافه می کند. انعکاس نور در درختان، بوته ها، سبزه ها، و محوطه ورودی زیبایی کم نظیری را خلق می کند.

افزودن ارزش مضاعف به خانه

نور پردازی باید به گونه ای انجام پذیرد که از یک سو زیبا باشد و از سوی دیگر هزینه های مالی زیادی را به دوش خانواده متحمل ننموده و انرژی زیادی را نیز مصرف نکند. طبق تحقیقاتی که در حوزه معاملات ملکی به انجام رسیده، پژوهشگران به این نتیجه دست پیدا کرده اند که خریداران اشتیاق بیشتری به خرید خانه های روشن از خود نشان می دهند. کارشناسان تا اثبات این نکته که نورپردازی حتی در تغییر حالات درونی انسانها نیز موثر است، پیش رفته اند.
برای شروع ابتدا معین کنید که از مشاهده رنگ ها می خواهید چه احساسی پیدا کنید و بعد برای رسیدن به نتیجه مورد نظر اقدامات لازم را بعمل آورید. به این منظور می بایست کارتان را از مقدمات نورپردازی شروع کنید. ابتدا با خود فکر کنید که قصد دارید از روشنایی هر اتاق چه حسی بگیرید. سپس نقطه های معینی را در نظر گرفته و آنها را روشن تر از سایر قسمت ها کنید. به عنوان مثال در اتاق کار جایی که مطالعه می کنید و یا از کامپیوتر استفاده می کنید باید روشن تر از سایر قسمت ها باشد. برای روشن تر کردن هر چه بیشتر این فضا ها می توانید از چراغ های مطالعه رومیزی کمک بگیرید.

آشپزخانه و دستشویی نیز جزء مکانهایی هستند که نیاز به نور بیشتر و دقیق تری دارند و برخی مکانهای داخلی آن نظیر قسمت فوقانی آینه ها و .. نیاز به نورپردازی های سقفی دارند که می توانید از هالوژن های کوچک برای بیشتر روشن کردن این مناطق استفاده کنید. زمانیکه نورپردازی کلی خانه تمام شد، ترتیبی بدهید که گوشه های اتاق ها و کنج دیوارها قدری تاریک تر از سایر نقاط به نظر برسند.

این تکنیک به ویژه در اتاق خواب کاربرد دارد و به فضای شما حجم و بعد می دهد. سعی کنید برای اتاق خواب بیشتر از لامپ هایی با نور ملایم استفاده کنید و اگر قصد مطالعه دارید، بهتر است از یک چراغ رومیزی استفاده کنید که در صورت نیاز آنرا روشن کرده و در بقیه مواقع خاموش باشد. یک مسئله حیاتی در اتاق خواب این است که نباید هیچ گونه نور مستقیمی روی سقف بالای تخت خواب وجود داشته باشد.

اگر لامپ ها را به سمت بالا بر روی سقف نصب کنید، هم نور بطور مستقیم نمی تابد و هم ارتفاع اتاق افزایش پیدا کرده و بعد دیوارها بیشتر شده و عمق و ژرفای کلی محیط افزایش پیدا می کند. برای کمتر کردن نور در سایر مناطق نیز می توانید مقابل منبع نور یک گلدان گل بگذارید. این کار هم نور ا کم می کند و هم سایه های جالبی بر روی دیوارها ایجاد می نماید.

در آخر باید اشاره کنیم که همیشه مراقب استفاده بیش از اندازه از چراغ ها باشید، چرا که نورهای زیادی که با یکدیگر همخوانی نداشته باشند باعث خفه شدن فضا می شوند.

دلایل و نکاتی برای نور پردازی نمای ساختمان

بر همگان آشکار می باشد ولی در این پست از سایت دکور نیوز به بیار یک سری از دلایل می پردازیم که باشد شما به آنها دقت نکرده باشید.نور پردازی نمای ساختمان امری حرفه ای در زمینه طراحی ساختمان می باشد و باید از روش های درست برای این کار استفاده شود.

دلیل کلی نور پردازی نمای ساختمان زیبا تر شدن نمای ساختمان می دانند و بیشتر افراد به این دلیل نمای ساختمان خود را نور پردازی می کنند ولی این مسئله له همین دلیل کوچک ختم نمی شود و باید به برسی دلایل نور پردازی نمای ساختمان بپردازیم تا بتوانید این دلایل مهم را به دست اوریم.

همان طور که در بالا ذکر کردیم نور پردازی ما امری بسیار حرفه ای می باشد زیرا شما می خواهید با یک نور پردازی مناسب ویژگی های به کار رفته در نما را به رخ بکشید و توجه افراد را به ویژگی های معماری نمای ساختمان جلب کنید.

در بسیاری از فزا های اداری و فروشگاهی و حتی هتل ها دیده شده است که از نور پردزای به روی آسمان استفاده شده است و می توان گفت این روش نور پردازی ما یکی از کار امدر ترین روش های جلب توجه افراد به بنای مورد نظر است پس نور پردازی نمای ساختمان محدود به زیبایی نمای نیست بلکه این کار یک مورد تجاری نیز محصوب می شود.

شما با یک نور پردازی مناسب بری دکوراسیون و نمای ساهمان خود جلوه ای خاص به آن می دهید پس ولی دقت کرده اید که می توانید با نور پردازی بخشب خاص از نما توجه را به آن نقطه جلب کنید و تصویری که افراد در روز نصبت به بنا و نمای ساختمان شما دارند را تصبت به شب تغییر دهید؟ شما با اسفاده از نور پردازی دو نمای متفاوت در طول شب و روز در ساختمان خود مشاهده می کنید.

موضوع نور پردزای امری بسیار تخصصی می باشد و باید دقت داشه باشید از چه لامپی برای چه نمایی استفاده می کنید زیرا شما ممکن است برای بخشی از نمای ساختمان از یک نوع لامپ و از نوع دیگر برای بخشی دیگر استفاده کنید.

برای طراحی نور پردازی نمای ساختمان باید به میزان مصرف انرژی نصبت به نوع کاربری نما نیز دقت کتید.به طور مثال هزینه ای که برای نور پردازی یک بنای ادرای صرف می شود باید با یم فضای فروشگاهی یا مسکونی برابر باشد؟ خیر

ممکن است برخی از فروشندکان مسکن برای زیبایی نما از نور پردزای بسیار گران قیمت استفاده کنند و نما را زیبا ر از چیزی که می باشد نمیش بدهند ولی بعد از خرید مسکن برای ساکنان استفاده از این نور پردازی با مصرف برق بالا مقدور نباشد پس دقت داشته باشید تا بعد از خرید مسکن مورد نظر خود با مشکل مصرف انرژی بالای نور پردزای نما مواجه نشوید.

بهتر است برای بخش های مختلف نور پردازی نما از کلید های مختلف استفاده کنید و با این کار چندین روش دکوراسیون و نمای منزل خود را نور پردزای کرده باشید.این کار هم صرفه اقتصادی بیشتری دارد و هم رروش های نور پزدای نمای ساختمان شما را بیشتر از قبل می کند.

دیدگاهتان را بنویسید